Το Σάββατο 27 Απριλίου 2024, το 1ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, συμμετέχει στον 22ο Αγώνα Δρόμου Καλαμάτας.

Εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές θα έχουν τη χαρά να συμμετάσχουν σε αυτήν τη τοπική αθλητική γιορτή που διοργανώνει ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Μεσσηνίας (ΣΔΥΜ). Είναι μια θαυμάσια ευκαιρία για όλους εμάς να απολαύσουμε μια ευχάριστη σωματική δραστηριότητα και να στηρίξουμε το φιλανθρωπικό έργο, καθώς μέρος των εσόδων θα διατεθεί στο Σύλλογο Φίλων Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες Ν. Μεσσηνίας.

Σημείο συνάντησής μας θα είναι το σχολείο μας, το Σάββατο 27 Απριλίου, στις 17:30. Από εκεί θα κατεβούμε μαζικά στην πλατεία της πόλης μας για να γιορτάσουμε όλοι μαζί τη χαρά της άθλησης!

Σας περιμένουμε όλους να εκπροσωπήσουμε επάξια τη σχολική μας κοινότητα σε αυτήν την υπέροχη αθλητική εκδήλωση!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου & Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων