Η Σύμβουλος Εκπαίδευσης της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας, Ν. Μεσσηνίας, κ. Καλύβα Αικατερίνη εγκρίνει (153/ 27-11-2023) τον Εσωτερικό Κανονισμό Λειτουργίας του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας.

Μετά από διεξοδική αξιολόγηση του προτεινόμενου Κανονισμού και σε συνεργασία με τη Διοίκηση του σχολείου, η κ. Σύμβουλος επιβεβαίωσε τη συμβατότητά του με τις εκπαιδευτικές αρχές και τις προδιαγραφές που προάγουν τον σεβασμό, την ασφάλεια και την εκπαιδευτική ποιότητα στο πλαίσιο του σχολείου μας.

Ο Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας θα τεθεί σε ισχύ από τη συγκεκριμένη ημερομηνία και θα διατίθεται σε όλους τους ενδιαφερόμενους, παρέχοντας καθοδήγηση σχετικά με τους κανόνες, τις πρακτικές και τις προσδοκίες που διέπουν τη λειτουργία του σχολείου μας.

Με εκτίμηση,

Ο Διευθυντής του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας