Την Τετάρτη 24η Απριλίου, οι μαθητές των τμημάτων Α1, Α2 και Β1 του Σχολείου μας ζήσανε μια αξέχαστη περιπέτεια στον πολυχώρο ψυχαγωγίας “The Play Ground” στο Πλατύ. Οι μικροί μας μαθητές, συνοδευόμενοι από τις αγαπημένες τους δασκάλες και τους εκπαιδευτικούς της παράλληλης στήριξης, βρέθηκαν σε έναν κόσμο γεμάτο χαρά και διασκέδαση.

Οι υπεύθυνοι του “The Play Ground” μας υποδέχθηκαν με ενθουσιασμό και διάθεση, έτοιμοι να μας προσφέρουν μια αξέχαστη εμπειρία. Τα παιδιά εξοικειώθηκαν με τις βασικές αρχές της τοξοβολίας, ενώ η ευστοχία τους μας εντυπωσίασε!. Στη συνέχεια, ανέβηκαν στο zipline και αγωνίστηκαν σε διάφορα αθλήματα όπως οι τσουβαλοδρομίες. Φυσικά, το ποδόσφαιρο δεν θα μπορούσε να λείπει, καθώς όλοι μαζί διασκεδάσαμε με την ψυχή μας.  Ήταν μια από τις καλύτερες εκδρομές που έχουμε πραγματοποιήσει και ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους για την υπέροχη εμπειρία που μας χάρισαν. Οι μικροί μας φίλοι απόλαυσαν κάθε στιγμή με χαρά και ενθουσιασμό, δημιουργώντας αναμνήσεις που θα τους συντροφεύουν για πολύ καιρό.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου