Επίσκεψη 6ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας

Δύο εργαστήρια δημιουργήθηκαν την Τρίτη 2 Μαϊου με επιτυχία στο σχολείο μας τις εκπαιδευτικούς της Α ΄τάξης Μόσχου Κατερίνα , Αλεξοπούλου Χαραλαμπία και Γιώτα Γιαννακοπούλου για να υποδεχτούν την Πέμπτη τάξη και την τάξη κωφών και βαρηκόων του 6ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας και τις αγαπητές συναδέλφους Μπούζα Κατερίνα και Σωτηρία Αμερικάνα ,το ένα δημιουργικής γραφής και το άλλο ζωγραφικής σε πέτρα . Τα αποτελέσματα εκπληκτικά και μπορείτε να τα δείτε εδώ αλλά και εδώ , όπως και η συνεργασία των μικρών μας μαθητών με τους εκλεκτούς καλεσμένους μας . Ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων 1ου Δημοτικού σχολείου Καλαμάτας που ανταποκρίθηκε για ακόμα μια φορά στο κάλεσμά μας και πρόσφερε κεράσματα . Μεγάλοι και μικροί χαρήκαμε πολύ τη συνεργασία και περιμένουμε με χαρά την επόμενη συνάντηση .