Το σχολείο μας πλημμύρισε από χριστουγεννιάτικη αίσθηση και δημιουργικότητα την περασμένη Παρασκευή, 15 Δεκεμβρίου, καθώς πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το δημιουργικό χριστουγεννιάτικο εργαστήρι στο τμήμα Β1. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή γονέων, μαθητών και υπό τον συντονισμό της κας Μόσχου Αικατερίνης, δασκάλας του τμήματος.

Σε μια ατμόσφαιρα γεμάτη χριστουγεννιάτικη μαγεία, οι συμμετέχοντες κατασκεύασαν χριστουγεννιάτικο διάκοσμο σε μικρά βαζάκια και στολίδια, προσφέροντας μια ιδιαίτερη νότα για τις γιορτές μας. Η δημιουργική διαδικασία ήταν μια ευκαιρία για όλους να εκφράσουν τη φαντασία τους και να μοιραστούν ιδέες, δημιουργώντας μαζί μια αξέχαστη εμπειρία.

Η αίθουσα γέμισε με χαμόγελα και ενθουσιασμό , ενώ η κοινή προσπάθεια όλων των συμμετεχόντων οδήγησε στη δημιουργία εντυπωσιακών χριστουγεννιάτικων βάζων που τώρα διακοσμούν το σχολείο μας.

Ευχόμαστε Καλές Γιορτές και Καλά Χριστούγεννα σε όλους, γεμάτες αγάπη και χαρά!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου.