Στις 21 Απριλίου 2024, ημέρα Κυριακή, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας θα πραγματοποιήσει εκδρομή στις Σπέτσες.

Το πρόγραμμα της εκδρομής είναι το εξής:

06.45προσελευση–  Παλαιολόγου 1 και Μελετίου (πάνω από το 1ο  Δημοτικό -στο περίπτερο )

07.15 (αυστηρώς) – αναχώρηση από το σημείο προσέλευσης, προκειμένου να κυλήσει  ομαλά το πρόγραμμα

Στάση αναψυχής στο ΣΕΑ Τρίπολης για μισή ώρα (30 λεπτά αυστηρώς)

11.00 (περίπου) – άφιξη στο Κόστα

11. 30 (περίπου) – άφιξη στις Σπέτσες

15.30 – αναχώρηση από Σπέτσες

17:30  (περίπου) – Άφιξη στο Ναύπλιο για καφεδάκι

19.30 – αναχώρηση για Καλαμάτα ( στο σημείο που θα μας υποδειχθεί από τους οδηγούς των λεωφορείων )

Στάση αναψυχής για μισή ώρα (30 λεπτά αυστηρώς)στο Αρτεμισιο.

21.30 (περίπου) – άφιξη στην Καλαμάτα – αποβίβαση στον ίδιο χώρο της προσέλευσης

Το πρόγραμμα ενδέχεται να έχει απόκλιση περίπου 15-20 λεπτών λόγω κίνησης

Το κόστος της εκδρομής θα είναι το εξής:

Κόστος μετακινήσεως: 25,00€/άτομο (δεν υπάρχουν ειδικές κατηγορίες)

Η Δήλωση συμμετοχής θα μοιραστεί τη Δευτέρα 8/4/2024 στους μαθητές/τριες του σχολείο μας και παρακαλείσθε να την παραδώσετε συμπληρωμένη [συμπληρώνονται ολογράφως τα στοιχεία του κάθε εκδρομέα, επιλέγεται . Να καταβάλετε το συνολικό κόστος που αναλογεί στην οικογένειά σας (παρέα σας ) , έως και την Δευτέρα , 15-04-2023.

Μπορείτε να παραδώσετε τις συμπληρωμένες δηλώσεις και το κόστος συμμετοχής στους παρακάτω εκπροσώπους του Διοικητικού Συμβουλίου:

• Χριστοπούλου Ιωάννα, Πρόεδρο του ΔΣ του Συλλόγου μας
  • Κακοτυλημένο Αθανάσιο, Αντιπρόεδρο του ΔΣ
  • Βούλα Σιωρά, Ταμία του ΔΣ

Μπορείτε να συναντηθείτε μαζί τους κατά τις ώρες προσέλευσης και αποχώρησης από το σχολείο, ή κατόπιν επικοινωνίας μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης του Συλλόγου μας (syllogos1dhm.kal@gmail.com) ή του Viber του Συλλόγου ή των προσωπικών messenger των ως άνω μελών του ΔΣ του Συλλόγου μας.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας και ανυπομονούμε να περάσουμε μαζί μια αξέχαστη εκδρομή!

Με εκτίμηση,

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων του 1ου Δ.Σ.