Με επιτυχία δόθηκε η παράσταση “ΧΟΡΙΚΑ του ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ”,στην κατάμεστη από θεατές αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, το πρωί της Πέμπτης 14 Ιουνίου 2018.

Την παράσταση επιμελήθηκαν με ιδιαίτερη φροντίδα ο θεατρολόγος Κώστας Γιαννόπουλος και η μουσικός μας Πάρρυ Λουμίτη.

Το πρόγραμμα περιείχε ΧΟΡΙΚΑ και σκηνές από την “Ειρήνη”, τον “Πλούτο”, τη “Λυσιστράτη” και τους “Όρνιθες”.

Ογδόντα και πλέον μαθητές, δηλαδή τα τέσσερα τμήματα των τάξεων Γ’ και Δ’, μυήθηκαν επί σκηνής στον φανταστικό κόσμο του Αριστοφάνη και έδωσαν τους καλύτερους εαυτούς τους για να επιτύχει η παράσταση. Αξιοσημείωτη είναι η συμβολή των γονέων των μελών του θιάσου, οι οποίοι φρόντισαν για την ταιριαστή με την αισθητική της παράστασης ένδυση των παιδιών τους. Την εκδήλωση προλόγισε ο διευθυντής του σχολείου κ. Σπύρος Καμαρινόπουλος, ο οποίος και μας ευχήθηκε “Καλό καλοκαίρι”!