Η πραγματοποίηση του χριστουγεννιάτικου στολισμού από μαθητές και δασκάλους στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας είναι γεγονός. Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί ένωσαν  τις δυνάμεις τους για να δημιουργήσουν ένα μαγικό περιβάλλον μέσα στο σχολείο.

Η ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων στο σχολείο μας αναδεικνύεται μέσα από τον στολισμό των τάξεων, τους πολύχρωμους στολισμούς στους διαδρόμους και τις χαρούμενες κατασκευές  αστεριών κρεμασμένες στην οροφή και στους τοίχους.

Η χαρά των παιδιών πλημμυρίζει τον αέρα και δημιουργεί μια ατμόσφαιρα γεμάτη ανυπομονησία και ενθουσιασμό για τις γιορτές που θα ακολουθήσουν.

Στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας,  μαθητές και οι εκπαιδευτικοί γεμάτοι ενθουσιασμό και αίσθηση ομαδικότητας, εργάζονται από κοινού για να δημιουργήσουν ένα περιβάλλον γεμάτο με χριστουγεννιάτικη μαγεία. Η χαρά της δημιουργίας, οι στιγμές της συνεργασίας και η υπέροχη ατμόσφαιρα που δημιουργείται είναι μια αξέχαστη εμπειρία για όλους. Καλές γιορτές!!!