Το σχολείο μας είναι γεμάτο χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα λίγο πριν ξεκινήσουν οι πολυαγαπημένες μας διακοπές των Χριστουγέννων. Μαθητές και δάσκαλοι μέσα από μια πληθώρα δραστηριοτήτων αναδεικνύουν το πνεύμα των γιορτών.

Το Β1, με την  δασκάλα τους , την κ. Μόσχου Αικατερίνη, αφού απόλαυσαν χριστουγεννιάτικες ταινίες , αφιέρωσαν χρόνο για να φτιάξουν  νόστιμες κρέπες. Η μυρωδιά της κανέλας και η ζεστασιά της σοκολάτας γέμισαν τον αέρα με γιορτινή ατμόσφαιρα.

Αλλά η δημιουργικότητά  δεν σταμάτησε εκεί. Κατασκεύασαν τον αγαπημένο μας Άγιο Βασίλη με χαρτί, χρώματα και αγάπη, δημιουργώντας ένα μικρό έργο τέχνης. δίνοντας ζωή στη χαρά και τη μαγεία των γιορτών.

Η κ. Παρασκευή Λουμίτη, η αγαπημένη μας μουσικός, γέμισε το σχολείο με τις χαρούμενες χριστουγεννιάτικες μελωδίες της. Με τους μαθητές της Δ΄ τάξης, μοιράστηκαν μαζί μας την ομορφιά από τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα, γεμίζοντας τον χώρο με την αγάπη και τη ζεστασιά της παράδοσης.

Οι νότες της μουσικής, το γέλιο των παιδιών και η δημιουργικότητα γεμίζουν το σχολείο μας με μια αίσθηση ανυπομονησίας για τις επερχόμενες γιορτές.