Στο Γ2 τμήμα του σχολείου μας, την Πέμπτη 1/2/2024, οι μαθητές πραγματοποίησαν μια μοναδική εκπαιδευτική δράση με την καθοδήγηση της δασκάλας τους, κ. Παπανικολάου Μαρία, και τη συνεισφορά του καθηγητή φυσικής αγωγής, κ. Μπούρα Νικολάου. Στο πλαίσιο του προγράμματος Σχολικών δραστηριοτήτων “Αξίες Ζωής“, οι μαθητές έζησαν μια εμπειρία που ενισχύει την  συνεργασία και ανακαλύπτει την αξία της ομαδικής προσπάθειας.

Η δασκάλα μας, κ. Παπανικολάου Μαρία, έχει αναλάβει τον ρόλο του καθοδηγητή, ενθαρρύνοντας τους μαθητές να αναπτύξουν δεξιότητες συνεργασίας και επικοινωνίας. Με τη βοήθεια του καθηγητή φυσικής αγωγής, κ. Μπούρα Νικολάου, γυμναστή του σχολείου μας, δημιουργήθηκε ένα πρόγραμμα που έθεσε τους μαθητές σε επαφή με τις αξίες της ζωής μέσα από παιχνίδια και σωματική δραστηριότητα. Τα παιχνίδια που πραγματοποιήθηκαν στον προαύλιο χώρο του σχολείου αποτελούν έναν συναρπαστικό τρόπο για τους μαθητές να ανακαλύψουν το πώς η συνεργασία συμβάλλει στην επίτευξη ενός κοινού στόχου.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου