Με χαρά, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι Μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας σας προσκαλούν στο Πασχαλινό Παζάρι μας, που θα λάβει χώρα στον προθάλαμο της εισόδου του σχολείου μας, από τις 22 έως τις 26 Απριλίου.

Οι εκπαιδευτικοί μας έχουν δημιουργήσει μοναδικές Πασχαλινές λαμπάδες για μικρούς και μεγάλους, πασχαλινά αυγά, δώρα για όλη την οικογένεια, καθώς και διακοσμητικά είδη και άλλες χειροποίητες κατασκευές. Όλα αυτά διατίθενται με πολλή αγάπη και μεράκι για αγορά.

Τα έσοδα από το παζάρι θα διατεθούν για τις ανάγκες του σχολείου μας και θα συμβάλουν στη βελτίωση του περιβάλλοντος μάθησης των μαθητών μας.

Το παζάρι θα είναι ανοικτό κατά τις ώρες προσέλευσης των μαθητών μας, μέχρι τις 8:30 π.μ., καθώς και κατά την ώρα αποχώρησής τους έως τις 2:00 μ.μ.

Σας περιμένουμε όλους να επισκεφθείτε το παζάρι μας και να υποστηρίξετε το σχολείο μας με τις αγορές σας.

Με εκτίμηση,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας